USTA  -  JAK I DLACZEGO WARTO, MODELOWAĆ JE NATURALNIE.

Atrakcyjne kobiece usta cechują się:

pełnym kształtem,

uniesionymi kącikami,

zarysowanym wzgórkiem Kupidyna

mocno zaznaczonym konturem,

prawidłową proporcją warg,

odpowiednim do twarzy wymiarem pionowym.


Z biegiem czasu usta tracą swoją objętość, granica czerwieni wargowej coraz bardziej się „rozmywa” (usta stają się mniej „wyrzeźbione”), wzgórek Kupidyna staje się coraz mniej wyraźny.

Usta są coraz bardziej „płaskie”, kąciki opadają oraz zanika charakterystyczna dla „młodych” ust proporcja wargi górnej do dolnej. Oczywiście może się zdarzyć, że niektóre z powyższych mankamentów występują już w młodości.


Z większością tych problemów potrafimy sobie poradzić poprzez odpowiednie iniekcje kwasu hialuronowego, bo to właśnie jego coraz mniejsza ilość w organizmie odpowiada za większość tych niedoskonałości.


Pierwszym krokiem, będzie najczęściej odbudowanie objętości. Moje Pacjentki wiedzą, że w przypadku dolnej wargi, zwracam szczególną uwagę na dodanie kwasu hialuronowego w części środkowej, tak aby usta były delikatnie rozchylone, a nie „pontonowate”, co niestety jest częstym błędem, wynikającym ze zbyt dużego podania kwasu hialuronowego w części boczne wargi dolnej.

Kolejnym elementem pracy jest podniesienie kącików, często poprzez iniekcje w części dystalne wargi górnej, a czasem przez zrelaksowanie minimalną dawką toksyny botulinoiwej mięśnia obniżacza kąta ust.

W konsekwencji uzyskujemy obraz uniesionych kącików.

Odbudowanie wzgórka Kupidyna oraz wyrzeźbienie konturu otrzymamy dzięki precyzyjnym wkłuciom pionowym. Tak... to te najboleśniejsze, ale dające spektakularne efekty.


Poniżej kilka typów ust wraz z uwagami na ich temat, a na końcu kilka moich prac przed i po.


Na zakończenie, jak zawsze:


„KAŻDY ZABIEG MEDYCYNY ESTETYCZNEJ MA PRZYNIEŚĆ OCZEKIWANE REZULTATY, ALE ABSOLUTNIE NIE MOŻE BYĆ WIDOCZNE, ŻE MIAŁA MIEJSCE JAKAKOLWIEK INGERENCJA LEKARZA”

Powyżej usta "prawie idealne". Co ciekawe, delikatna asymetria w żaden sposób nie odbiera im uroku, a wręcz dodaje charakteru. Usta mają ładnie zarysowany kontur (są "wyrzeźbione"), podobnie, jak wzgórek Kupidyna. Proporcja wargi górnej do dolnej charakterystyczna dla osób młodych. Dolna warga nieco większa w wymiarze pionowym. Co ciekawe, pilnując tej proporcji w czasie pracy nad ustami osób starszych, powodujemy, że podświadomie oceniane są one jako młodsze. Kąciki są podniesione, a rozchylenie wargi dolnej jest głównie w części środkowej, co niewątpliwie dodaje im uroku, a zapobiega efektowi "pontonów".Powyżej usta z widocznymi wszystkimi cechami młodych, pięknych ust o odpowiednim kształcie i proporcjach.

- pełny kształt

- uniesione kąciki

- zarysowany wzgórek Kupidyna

- mocno zaznaczony kontur

- prawidłową proporcją wargEtapy modelowania ust. Pierwsze zdjęcie przedstawia usta przed zabiegiem z lekką asymetrią. Drugie zdjęcie wykonano zaraz po zabiegu, a trzecie przedstawia usta wygojone, ze zniesioną asymetrią.

Efekt naturalny z uwypukleniem wymiaru pionowego i wzgórka Kupidyna

Wyrażne dodanie objętości

Korekta ust.