Protokoły zabiegowe z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i biorewitalizacji przeznaczone do leczenia i zapobiegania różnym formom wypadania włosów oraz zwiększające ogólną kondycję skóry głowy i włosów.

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE?

Osocze bogatopłytkowe całkiem niedawno „wkroczyło” do palety zabiegów medycyny estetycznej. Od dawna jednak znane są jego właściwości terapeutyczne. Jest to preparat krwiopochodny, który uzyskujemy w procesie odwirowania krwi pobranej od pacjenta. Zawiera on dużą ilość pochodzących z płytek krwi czynników wzrostu. W medycynie od dawna używany był do stymulacji procesów regeneracyjnych, przyśpieszania procesów gojenia tkanek miękkich, przy urazach mięśni, stawów, ścięgien i więzadeł. Są to najbardziej pożądane cechy w zabiegach odmładzania i regeneracji skóry. Zabiegi te uznawane są za najskuteczniejsze w leczeniu wypadania włosów oraz problemów skóry głowy (na chwilę obecną nie znane są preparaty o większych właściwościach pobudzających metabolizm i procesy regeneracyjne w skórze). Cechują się również najwyższym profilem bezpieczeństwa – podawany do skóry materiał pochodzi od pacjenta, tym samym nie istnieje ryzyko reakcji alergicznych. Zaleca się, aby osocze bogatopłytkowe podawane było w serii 3-4 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach czterotygodniowych jako terapia zasadnicza. Następnie można podawać je jako tzw. zabieg przypominający –  raz na 6 – 12 miesięcy.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg składa się z dwóch etapów. W pierwszym pobierana jest niewielka ilość krwi obwodowej, która następnie poddawana jest wirowaniu w przeznaczonym do tego urządzeniu. Druga faza przypomina mezoterapię. Jest przeprowadzana podobnymi technikami. Ze względu na stosowanie igieł o małych przekrojach, jest praktycznie bezbolesna.


DR CYJ HAIR FILLER

Peptydowa terapia włosów DR.CYJ Hair Filler to innowacyjny zabieg hamujący wypadanie włosów i przyspieszający ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zarówno w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy.
Preparat opiera się na siedmiu peptydach i kwasu hialuronowego. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również unikatowa technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych – „Sustained Release Technology”, która zapewnia długotrwałe uwalnianie się i penetrację substancji aktywnych.

DZIAŁANIE

  • Powstrzymuje wypadanie włosów
  • Przyspiesza odrost włosów
  • Pogrubia i zagęszcza włosy
  • Rewitalizuje mieszki włosowe
  • Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie